Podkategorie

 • Targowisko Kultury

  targowisko kulturyTargowisko kultury

  Klub otwartej rozmowy o zjawiskach, wydarzeniach i ludziach kultury. Powszechnym zjawiskiem w naszym życiu jest brak otwartych rozmów między ludźmi. Stopniowo wypiera je Internet, komórka i Skype. Mniej rozmawiamy, mniej piszemy listów, zamykając się w domu. Klub otwartej rozmowy jest dla wszystkich, którzy chcą się spotkać się w niewielkim gronie i podyskutować.

   

   

 • Strefa zdrowia

  Strefa zdrowia

  Cykliczne otwarte wykłady poświęcone promocji zdrowego stylu życia oraz walki z otyłocią i jej konsekwencjami. Dzięki interakcji i ćwiczeniom coachingowym można lepiej zrozumieć przekazywane informacje i zobaczyć, jak zastosować je na co dzień.

 • O podróżowaniu inaczej

  O podróżowaniu inaczej

  Cykl dla tych, którzy podróżują inaczej, którzy poszukują czegoś więcej niż piękne krajobrazy i szybkie zwiedzanie, dla których podróż jest poznawaniem i „nasłuchiwaniem” świata.

  Obcy już nam ten drobiazgowy, odświętny, nieśmiały i delikatny sposób oglądania, odczuwania, nasłuchiwania świata. My każdego lata rzucamy się na niego jak szaleni, opychamy się nim obiema rękami. (...) Świat mieści się w aparacie Kodaka, wspomnienia przesuwają się jak klatki filmu, wszystko jest niewyraźne i zlewa się ze sobą, a wspomnienia z podróży kurczą się do rozmiarów hasła. S. Marai, "W podróży"

   

 • Tajemnice Krakowskich Kościołów

  Tajemnice Krakowskich Kościołów

  W 2012 roku zakończyliśmy cykl "Bazyliki mniejsze w Krakowie", który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Teraz proponujemy kontynuację zainteresowań krakowskim dziedzictwem sakralnym w nowej formule.

 • Czy wiesz, co jesz?

  wiesz co jeszCzy wiesz, co jesz? Podstawy o zdrowym odżywianiu

  Program edukacyjny dla uczniów krakowskich szkół wszystkich szczebli, realizowany przez Pracownię Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida wraz z partnerami. Jego celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę zdrowego i świadomego odżywiania. Program składa się z wykładów tematycznych, części badawczej – opracowania raportu oceny świadomości problemu, samodzielnych uczniowskich działań edukacyjnych, 24. Turnieju Wiedzy o Środowisku, a na zakończenie 25. Spotkania Młodych Ekologów w Krużgankach Bazyliki oo. Franciszkanów.

   

 • Wiem, o co dbam!

  Wiem, o co dbam! Podstawy o ochronie powietrza

  Program edukacyjny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony powietrza w naszym mieście oraz wskazanie sposobów w jaki możemy to realizować. Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych i składa się z wielu działań: wykładu wprowadzającego, uczniowskich pomiarów zawartości NOi SO2 w powietrzu, warsztatów laboratoryjnych na Politechnice Krakowskiej, Turnieju Wiedzy o Środowisku, Spotkania Młodych Ekologów, a na zakończenie konferencji podsumowującej pracę młodzieży. Partnerem programu jest Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa.

Październik 2018
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
norwid link
 
 
  biblioteka
Newsletter
Blogi
Kontakt

stat4u